Stará známá legeda praví, že první lapač snů vyrobili lidé indiánského kmenu Ojibwy. Indiánka upletla do kruhu síťku po vzoru pavučin a do té se zachytávají noční můry, které pak zničí dení světlo. Ty krásné sny sklouznou po peříčku zpět do mysli spícího.
Indiáni zavěšovali své amulety v podobě lapače snů buď volně do prostoru, na okno nebo přímo nad hlavu spícího. Lapače snů díky své pozitivní energii zlepšují celkovou kvalitu spánku. Jsou důležitým elementem pro klidný spánek každého z nás a jejich překrásná aura nám dopřává odpočatý a poztivní energií nabitý den. Lapač je také nazýván mandalou snů.

Základní složení lapače snů:

  • Kruh - Představuje svět a vesmír. Zároveň ochraňuje kamínek, který symbolizuje naše Já. Kruh je hlavní a nejdůležitější překážkou pro průchod negativnách sil.
  • Peříčka - Chytají krásnou energii Vesmíru. Tím také filtrují naše sny na dobré a špatné. Špatným snům zabrání v průchodu. Dobré sny zklouznou po peříčku přímo do duše spícího. 
  • Síťka - Zachytí zbytky negativní energie, která by snad ještě přešla přes pírka. Je to taková poslední kontrola. Síťka zachytává děsivé sny a negativní síly. Indiáni praví, že negativní energie v síťce zabloudá a nejde cestu ke kamínku. Síť jako taková symbolituje klid, harmonii a stabilitu.